Lamine Kaplama Tedavisi

26 Ekim 2016 by implant0

Lamine kaplama

Lamine kaplama, genel olarak dişlerinde kırık veya çarpıklık sorunu yaşayan kişiler için, yaprak porselen adı verilmiş bir tasarım ürünü olarak görülmektedir. Bu yönde gülüşünüzü olumsuz yönde etkileyen dış bozukluklarını ortadan kaldırmak için önemli bir durum olarak sağlanır. Yaprak kaplamalarda temel olarak estetik sorunları olan ön dişler, porselenden hazırlanan tabakanın dişlerin ön yüzeyine yapıştırılmasıyla bu sorunun kalıcı olarak giderilmesine yardımcı olur. Çoğu zaman dişlerinizde kalıcılığını koruyan bir durum olarak ifade edilmektedir.

Aynı zamanda yarı geçirgen bir kaplama olarak görülmektedir. Diş üzerine doğru ölçüler alınarak en iyi şekilde uyum sağlayabilir. Yapıştırıcı bir madde ile sabitlenen Lamine kaplama, işlem bittiğinde hemen kaynaşır ve bu yönde herhangi bir sorun yaşamamanıza yardımcı olur.

Lamine kaplama tedavisine ne zaman başvurulur?

Genel olarak renk değişikliklerini gidermek, şekil düzeltmesi yapmak gibi amaçlar için kullanılmaktadır. Maddeler halinde durumu sıralamak gerekirse;

  • Renklenmeler ve bleaching olarak adlandırılan diş beyazlatma metotlarında sonuç alınmıyorsa, ileri derecede antibiyotik veya flor gibi kalıtsal yapı ve renk bozukluklarında uygulanabilir.

  • Ayrık dişleri birleştirme konusunda kullanılabilir.

  • Kırık veya aşınmış dişlerin düzeltmede kullanılır.

  • Dolgu düzenlemesinde kullanılır.

  • Çarpık veya eğri dişlerin düzeltilmesinde kullanılır.

Lamine kaplama uzun ömürlü müdür? Ne gibi avantajları vardır?

Eğer ağız bakımınızı aksatmadan yapıyorsanız, yıllarca sorun yaşamadan bu ürünü kullanma durumları söz konusu olabilir. Porselenden imal edilmesinden dolayı gayet sağlıklı ve tercih edilen bir ürün olarak görülmektedir. Aynı zamanda lekelenme veya aşınmaya karşı ciddi anlamda dirençlidir. Çok sert gıdaları ısırmaktan veya tırnak yemek gibi kötü alışkanlıklardan kaçınmanız gerekmektedir. Lamine kaplama bunlara karşı fazlası ile duyarlıdır. Avantajlarına değinecek olursak;

  • Çok sağlıklı ve doğal bir görünüş elde etme konusunda bir numaralı tercihtir.

  • Dişinizde sadece tırnak genişliğinde bir yuva açılarak oturtulur.

  • Sağlam, renkleri bozulmayan ve dayanıklı malzeme olarak üretilmektedir.

  • Dişlerinizin doğal yapısı bozulmadan uygulanmaktadır. Bu sayede diş üzerinde herhangi bir düzenleme yapılmaz.

  • Tedavinin laboratuvar aşaması 3 ila 4 gün arasında değişim göstermektedir.

Bu yönde düşünüldüğü zaman artık sağlıklı gülüşler elde etmek veya diş problemlerinizi tarihe gömmek adına tercihinizi Lamine kaplamadan yana kullanabilirsiniz. Her geçen gün daha fazla kişinin ilgisini çeken bu durum, artık diş hekimlerinden ciddi anlamda talep edilen bir durum niteliği olarak görülmektedir. Bu yönde Dentaxim İmplant Merkezi olarak kendimizi geliştiriyor ve en sağlıklı çözüm önerilerini sizlerle buluşturmak açısından çalışıyoruz. Artık sorun yaşamadan siz de diş yapınızda ki bozuklukları ele alabilir, konulara ilişkin olarak bir tedavi sürecinden geçebilirsiniz. Muayeneler sonrasında hekimlerimiz sizler için periyodik bir seans takvimi oluşturur, birkaç adımda Lamine kaplamalara kavuşmanızı sağlar. Bu alanda en sık tercih edilen kaplamalar ile beraber artık sağlıklı ortamlar yaratmak söz konusudur.

Kliniğimiz…

İletişim Bilgileri

Dentaksim Kliniğimiz, Beyoğlunun göbeğinde yer almaktadır. The Marmara Hotelinin Yanındadır.


Acil İletişim

7/24 AKTİF
0212 249 08 84Ulaşım

7/24 Whatsapp Bilgi
0532 218 15 52
Takip Edin !

Haberler

Bizi İnstagram ve Twitter platformlarında takip edebilirsiniz.Tüm Hakları Dentaksim’e Aittir. 2017