porselen-kuron-resmi-1-1024x607.jpg

Kuronlar

Kuronlar, hasarlı bir dişi yeniden eski haline dönüştürmek amacıyla kullanılan bir kaplama türüdür. Amaç ise bu yönde dişinizi güzelleştirmek, sağlamlaştırmak ve koruma altında tutmaktadır. Bu yönde birçok diş hekimi, çeşitli sebeplerden dolayı kuron tedavisine başvurmaktadır. Fakat kuran (tam kaplama) en çok tercih edildiği durumlar şöyledir;

 • Yeterince diş desteğinin olmaması durumunda tercih edilmektedir.

 • Zayıf dişlerin kırılmasını önlemek adına tercih edilmektedir.

 • Bir diş implantı var ise buna üst yapı olması bakımından tercih edilir.

 • Kırık, şekli bozulmuş veya renklenmiş olan dişleri kaplatmak için tercih edilir.

 • Kuron kaplamalar için tercih edilir.

Kuron kaplama nasıl uygulanmaktadır?

Birkaç adımda sağlanan bir hizmettir. Bunun için yapmanız gereken ilk şey Dentaxim İmplant Merkezimizi aramak ve konulara ilişkin randevu almaktır. Diş hekimlerimiz, gerektiği şekiller üzerinden hazırlık yapar ve çürük dişiniz varsa temizler. Daha sonrasında ise dişinizin modeline tam olarak ulaşabilmesi bakımından ölçü alınır. Bu sayede elde edilen modelin yapısına göre kuronlar oluşturulur. Kuron hazır olduğu zaman diş hekimlerimiz bunu yerleştirir, sizlerin memnun olması dahilinde kalıcı olarak yapıştırır.

Kuron bakımları nasıl yapılmaktadır?

Kuronlar günümüzün en sık tercih edilen kaplama yöntemleri arasında yer almaktadır. Günde iki defa dişlerinizi fırçalamalı, bir defa da mutlaka diş ipiyle temizleme yöntemlerine geçilmelidir. Diş ve diş etleri arasında yer alan “sulcus” plaklarının temizlenmesi çok önemlidir. Çünkü kuronların tekrar kırılması veya zarar görmesi gibi durumlar söz konusu olacağından sebep, bu noktada hem bakımları aksatmamalı; hem de sert yiyeceklerden tamamen kaçınmalısınız. Rutin olarak bakımları yapmak ve daha fazla fikir almak adına diş hekimlerine periyodik takvim üzerinden görünmek gereklidir.

Kuron dişin avantajları nelerdir?

Kuronlar, günümüzde birçok avantajı beraberinde sunmaktadır. Bu yönde en çok bilinen ve tercih edilmesine neden olan avantajlar ise şu şekilde sıralanmaktadır;

 • Full kuron kaplı bir diş herhangi bir ışıkta görünmemektedir.

 • Estetik yapı oluşturur. Tamamen doğal dişiniz gibi görünür.

 • Metal desteksiz olanlarda, alt yapısında yer almayan durumlarda bir çizgi olmaz. Bu estetik görüntüyü desteklemektedir.

 • Mekanik olarak dişe yapıştırılır. Bu sayede mekanik ve kimyasal olarak dişe tutturulur. Bu sebeple tutuculuk bakımından çok daha destekleyici bir üründür.

 • Alerji riski olan bir porselen değildir.

 • Diş eti çekildiği zaman estetik görünümünü korur.

Bu yönde sizlere en iyi tavsiyeleri sunmak bakımından çalışan teknik kadromuz, konulara ilişkin olarak fikir almanıza dayalı bazı ayrıntıları sunmaktadır. Siz de hemen kliniklerimizi arayabilir, Kuronlar ile alakalı daha ayrıntılı bilgi alabilirsiniz. Hekimlerimiz tedavi sonrasında sizlerin bu durumdan faydalanması bakımından bazı yöntemleri ele alacak ve kontrol sonrasında da fiyat bilgisi sunacaktır. Kabul etmeniz dahilinde siz de tedavinizi yaptırabilir, bu yönde sağlıklı gülüşleri kazanma şansına sahip olabilirsiniz.

Kliniğimiz…

İletişim Bilgileri

Dentaksim Kliniğimiz, Beyoğlunun göbeğinde yer almaktadır. The Marmara Hotelinin Yanındadır.


Acil İletişim

7/24 AKTİF
0212 249 08 84Ulaşım

7/24 Whatsapp Bilgi
0532 218 15 52
Takip Edin !

Haberler

Bizi İnstagram ve Twitter platformlarında takip edebilirsiniz.Tüm Hakları Dentaksim’e Aittir. 2017