Estetik Dolgu (Kompozit Dolgular)

22 Kasım 2016 by implant0
estetik-dolgu-beyaz-dolgu-1024x1024.jpg

Estetik Dolgu ( Kompozit Dolgular)

Kusursuz bir gülüş hayaliniz ise, bu konuda Estetik dolgu en önemli etkenlerden bir tanesidir. Diş hekimlerinin kullandığı yöntemler ve malzemeler düşünüldüğü zaman dolgu bakımından estetik uygulamalar yapılması önem taşımaktadır. İnsanlarda sağlık ve estetik bakımından önem taşıyan bu durumlar, sizlerin diş yapısıyla alakalı doğru düzenlemeler sağlanması dahilinde artık tüm problemlerin giderilmesine de olanaklar sağlanmaktadır. Daha pırıltılı ve parlak bir görünüm elde etmek amacıyla uygulanan Estetik dolgu yöntemleri, hem ön, hem de arka dişlerde tercih edilen bir uygulama olarak görülmektedir. Dişlerin kendi renginde olan dolgular için ise kompozit tekniği ele alınmaktadır. Diş çürüklerinin tedavisi bakımından amalgam dolgular, estetik beklentiyi tam manasıyla sağlamadığından dolayı bu gibi yöntemlerde porselen dolgu veya kompozit dolgu tercih edilmelidir.

Kompozit dolgu nedir ve nasıl yapılır?

Kompozit dolgular, bir nevi Estetik dolgu olarak bilinmektedir. Dayanıklı ve ön – arka dişlerde uygulanmasından dolayı kolaylıkla tercih edilmektedir. Madde kaybını azaltmak bakımından bizotaj uygulaması sağlanır. Diş hazırlandıktan sonra diş ve kompozit dolgu arasında bağlantı hazırlanır ve bonding işlemine geçiş yapılır. Buna ışın verilir ve ışın sayesinde sertleşir. Ayrıca kompozit dolgu konulur ve bu durum ışınla sert bir hal alır. Dişte yer alan çürük tamamen dolduruluncaya kadar tekrarlanmaktadır. Sonrasında cilalamaya geçilir. Bu işlemler ise amalgam dolgulara göre daha uzun sürelidir fakat daha estetik bir görüntü almanızı sağlar.

Estetik dolgular ne zaman uygulanmalıdır?

Estetik dolgular, günümüzde pek çok sebeple uygulanabilmektedir. Daha kaliteli bir görüntü kazanmak ve kendi dişiniz gibi benimsemek adına tercihinizi bu yönde yapabilirsiniz. Peki, bu uygulama ne gibi durumlarda sağlanır?

  • Kırık veya çürük dişlerin onarılması için tercih edilmektedir.

  • Dişlerde oluşan kalıcı renk bozukluklarının tedavisi amacıyla kullanılmaktadır.

  • Diş arasında oluşan boşlukları gidermek bakımından önemli bir uygulamadır.

  • Dişlerde ki boyu uzatmak ve eşitlemek bakımından tercih edilmektedir.

  • Dişlerde ki şekil değişikliğine ve gülüş tasarımını uygulamak bakımından tercih edilir.

Estetik dolguların ömrü ne kadardır?

Diş etlerine herhangi bir zararı olmaması bakımından artık doktorlar estetik dolgu tekniklerine geçiş yapmaktadır. Bu sebeple kendi dişiniz gibi kullanabileceksiniz. Eğer ağzınızda bir estetik dolgu varsa bu durumda mutlaka diş fırçalama ve diş ipi gibi bakımların aksatılmaması gerekmektedir. Doğru bir tedavi ve bakım süreci sağlanırsa 5-10 yıl arasında kullanabilirsiniz. Lekelemeleri önlemek adına ise dönemsel olarak cilalama yaptırmanızda fayda vardır. Tek seansta büyük bir ölçüde tamamlanır ve bir kullanım alanı yaratılır. Dişlerde en az aşınma durumu uygulanacağından dolayı, bu tip rahatsızlıklarda ise güvenle kullanım ortamları sağlanır. Siz de hemen Dentaxim İmplant Merkezimizi arayabilir, bu yönde bir klinik randevusu alabilir ve hekimlerimizin muayenelerine dahil olabilirsiniz. Tedavi süreci ve fiyatlarla alakalı kesin bilgiye bu şekilde ulaşmak mümkündür.

Dentaxim Ekibi olarak doktorlarımız tarafından hazırlanan bu bilgilendirici makalemizde sizlere, Estetik dolgunun, beyaz halini ve diş estetik dolgu fiyatları hakında bilgi vermeye çalıştık. Ayrıca estetik diş dolgusunun ne olduğu ve ne işe yaradığını, dişlerinizin nasıl gözüktüğünü uygulamalar ile gösterdik. Ayrıca estetik diş dolgusu yaptıran kişilerin yorumlarına ve estetik diş dolgusunu videolu şekilde sizlere sunduk. Peki estetik diş dolgusu düşer mi ve estetik dolgu uygulamalarını ekşi sözlükten de alıntılar yaparak bilgilendirme görevimizi yerine getirdik.

Kliniğimiz…

İletişim Bilgileri

Dentaksim Kliniğimiz, Beyoğlunun göbeğinde yer almaktadır. The Marmara Hotelinin Yanındadır.


Acil İletişim

7/24 AKTİF
0212 249 08 84Ulaşım

7/24 Whatsapp Bilgi
0532 218 15 52
Takip Edin !

Haberler

Bizi İnstagram ve Twitter platformlarında takip edebilirsiniz.Tüm Hakları Dentaksim’e Aittir. 2017