Diş Taşı Temizliği

26 Ekim 2016 by implant0

Diş taşı temizliği

En sağlıklı ve en temiz ağızda dahi diş taşı bulunmaktadır. Bu sebeple diş taşı temizliğinin dönemsel olarak (en az yılda 1 kere) yapılması gerekmektedir. Bu sebeple hekimler, uygun fiyatlar dahilinde diş taşı temizliği hizmetlerini müşterilerine sunmaktadır. Dentaxim İmplant Tedavi Merkezi olarak, siz değerli müşterilerimizi bu konuda bilgilendiriyor, makul fiyatlardan diş taşlarınızın tamamını temizliyoruz. Pek çok hekim bu konuyu aksatarak yapmasından dolayı kitlelerin mağdur olmasına neden olmaktadır. Özellikle dişlerin arka tarafında ve damak bölgesinde daha çok diş taşı görülmektedir.

Diş taşı temizliğinin önemi nedir?

Diş taşı temizliği sayesinde birçok sağlık probleminin önüne geçilmektedir. Belli başlı olarak görülen sağlık problemleri ve düzenli olarak temizletme hizmetlerinden faydalanan bireyler, şu tip rahatsızlıkların önüne geçiyor;

  1. Diş çürüklerini tamamen engeller.

  2. Diş eti rahatsızlıklarınızın önüne geçer.

  3. Dişlerin fırçalama sonrasında daha beyaz görüntü almasını sağlar.

  4. Diş kaybına, diş eti şişmesine veya kemik iltihaplarına engel olur.

Aynı zamanda bazı doktorlar, kalp rahatsızlıklarının da tetikçisi olmasından kaynaklı düzenli olarak Diş taşı temizliği tedavilerinden faydalanmayı önermektedir.

Diş taşı temizliğinden sonra ne yapmalıyım?

Diş taşı temizliği hizmetlerinden faydalandıysanız, bu yönde yapılması gereken şey ise düzenli olarak dişlerinizin bakımlarını aksatmamanız gerekmektedir. Bu yönde sizlere sunacağımız tedavi yöntemlerini sağlıyor, aynı zamanda sonra ki adımlar için neler yapmanız gerektiğine dair bilgiler sunmaktan da geri kalmıyoruz. Bu yönde ise diş taşınız temizlendiyse, aksatmadan yapılması gereken durumlar şunlardır;

  • Dişlerinizin düzenli olarak fırçalanması gerekmektedir. Sabah ve akşam olmak üzere, 2’şer dakika dişlerinizi fırçalamanız gerek. Aynı zamanda doğru diş fırçası, diş macunu ve diş ipi kullanılmalıdır.

  • Karbonat kullanabilirsiniz. Karbonatın fazla miktarda olmaması önemlidir ve haftada 1 kez uygulanmalıdır. Bu hem diş taşlarını temizler, hem de dişinizin beyazlık kazanmasını sağlar.

  • Meyve ve sebze ağırlıklı beslenmeye çalışın. Diş yapısını ve minesini destekleyen bu yiyecekler ile çok sağlıklı dişlere ulaşma durumu söz konusu olabilir.

  • Sigara, alkol, kahve ve çay gibi ürünleri olabildiğince tüketmemeye çalışın.

  • Diş taşı temizliği hizmetini minimum 6 ayda bir, maksimum yılda 1 kez yaptırmalısınız.

Bu yönde hekimlerimiz sizler için olumlu bir tedavi alanı yaratıyor ve muayene sonrasında konulara ilişkin olarak fikir alabileceğiniz ortamlar yaratıyor. Tek yapmanız gereken şey Diş taşı temizliği konusunda Dentaxim İmplant Tedavi Merkezimizi aramak, bu yönde kliniklerimizden randevu almaktır. Doktorlarımız hemen diş taşınızın temizliğini sağlar ve bu süreçten sonra sizlerin neler yapmanız gerektiğine ilişkin fikirleri sunmayı ihmal etmez. Böylesi bir tedavi yöntemi sayesinde artık sağlıklı gülüşler ve sağlıklı bir ağız yapısına sahip olma durumu fazlası ile söz konusu bir hal almaktadır. Alanında en başarılı hekimlerin tek bir çatı altında toplandığı kliniklerimiz, bir telefon kadar uzağınızda!

Kliniğimiz…

İletişim Bilgileri

Dentaksim Kliniğimiz, Beyoğlunun göbeğinde yer almaktadır. The Marmara Hotelinin Yanındadır.


Acil İletişim

7/24 AKTİF
0212 249 08 84Ulaşım

7/24 Whatsapp Bilgi
0532 218 15 52
Takip Edin !

Haberler

Bizi İnstagram ve Twitter platformlarında takip edebilirsiniz.Tüm Hakları Dentaksim’e Aittir. 2017